Samochód – praktyczny prezent

Poruszanie się autem jest dla wielu osób przyjemnością, a posiadanie własnych czterech kółek to marzenie milionów młodych mężczyzn. Nie należy się zatem dziwić, że rodzice często myślą o tym, aby sprawić swojemu dziecku samochód, którym będzie mogło zdobywać doświadczenia na drodze. Kupno auta dla syna jest świetnym pomysłem szczególnie w kontekście 18. urodzin, choć są osoby, które wychodzą z założenia, że to wciąż za wcześnie. Jest jednak inna szkoła, która zakłada, że im wcześniej uda się zrobić prawko i im szybciej zacznie się jeździć, tym lepiej.

Problemem dość powszechnym w naszym społeczeństwie jest nadmierna brawura młodych kierowców, którzy czuja się panami sytuacji i którym auto dodaje nadmiernego zastrzyku pewności siebie. Stąd szalenie ważne jest właściwe przygotowanie do poruszania się po drogach – nie tylko w zakresie wiedzy o ruchu i umiejętności technicznych, ale także w sferze mentalnej. Samochód nie jest zabawką – jest urządzeniem, które może bardzo ułatwić życie, lecz w nieodpowiedzialnych rękach może to życie odebrać. Należy mieć to na uwadze na każdym etapie zbierania doświadczenia jako kierowca.

http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/513-jesienna-obnizka-rocznych-abonamentow-naviexpert http://www.danoil.pl/